Prelegenci.
Andrzej Kulak
adwokat
Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, gdzie ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji oraz stosunki międzynarodowe na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Od 2011 roku współpracuje z wiodącymi poznańskimi kancelariami. W praktyce zawodowej zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego oraz gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów prawnych dotyczących nieruchomości oraz procesu budowlanego.
Katarzyna Mateja
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego
Mgr inż. Katarzyna Mateja, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Piekarach Śląskich. Ukończyła studia w specjalności Inżyniera Procesów Budowlanych – Technologie i Zarządzanie w Budownictwie w stopniu magistra na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Od 2005 roku związana zawodowo ze śląskimi organami Nadzoru Budowlanego.
Agnieszka Żelazna
radca prawny
Zawodowo zajmuje się obsługą prawną wspólnot mieszkaniowych. Szczególną uwagę poświęciła specjalizacji z zakresu rynku nieruchomości, gospodarki nieruchomościami, zagospodarowania przestrzennego, prawa budowlanego i problematyki wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych. Autorka licznych publikacji na łamach poczytnych miesięczników„Nieruchomości C.H. Beck”, "Administrator i Menadżer Nieruchomości", "Mieszkanie i Wspólnota. Poradnik Właścicieli i Zarządców" i "Nowa Currenda. Miesięcznik Komorników Sądowych" oraz ekspert w poradni internetowej Legalis Administracja.
Michał Substyk
licencjonowany zarządca nieruchomości
Licencjonowany zarządca nieruchomości (licencja Nr 7687 uzyskana w 2001 r.). Zarządzaniem nieruchomościami zajmuje się od połowy lat 90 ubiegłego stulecia. Swoje doświadczenie zawodowe budował zarządzając nieruchomościami spółdzielni mieszkaniowej, deweloperów, wspólnot i podmiotów gospodarczych. Posiada również długoletnią praktykę w prowadzeniu inwestycji budowlanych, nadzorując wszystkie etapy: przygotowanie, realizację, odbiór i oddanie do użytkowania.
Krzysztof Lalik
Koordynator sprzedaży PV w innogy Polska S.A.
Od ponad 4 lat zajmuje się doradztwem i sprzedażą rozwiązań fotowoltaicznych dla Klientów indywidualnych i biznesowych, w tym również wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Posiada doświadczenie w zakresie analizy opłacalności inwestycji PV oraz regulacji prawnych rynku OZE.
Mariola Pasierowska
Koordynator zespołu sprzedaży w innogy Polska S.A.
Od 3 lat zarządza zespołem ds. współpracy ze wspólnotami mieszkaniowymi, który doradza Klientom w zakresie proekologicznych i efektywnych ekonomicznie rozwiązań. Promotorka elektromobilności z doświadczeniem we wdrażaniu inwestycji w obszarze klientów biznesowych.
Bartosz Pawela
Menedżer Produktów nZEB w Dziale Systemów Niskoenergetycznych w firmie Frapol – producenta nowoczesnych systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych.
Konsultant i doradca w programach „ODDECH DLA SZKÓŁ” i „ODDECH DLA SPÓŁDZIELNI” w zakresie wspierania dyrektorów szkół, jednostek samorządu terytorialnego oraz zarządców spółdzielni mieszkaniowych w wyborze i realizacji najlepszych rozwiązań dla ich budynków.
Piotr Nizio
właściciel firmy ParkCash
Społecznik i przedsiębiorca. Pasjonat nowych technologii. Współzałożyciel startupu ParkCash, w którym za cel postawił budowę kultury współdzielenia miejsc parkingowych w biurowcach i na osiedlach. Specjalista sprzedaży i marketingu oraz budowaniu kanałów sprzedaży. Absolwent UEK Kraków, Chartered Institute of Marketing oraz Studium Teologii Rodziny.